Pakiet startowy Atari 2600 - Indy 500

 11 września 1977 zaczęło się porządne granie, które trwa do dzisiaj. Po wydaniu Atari 2600 ruszyła lawina gier, w którą grało co raz więcej ludzi. Wraz z wydaniem tej konsoli wydano również 9 tytułów startowych i to te tytuły przez najbliższe tygodnie będziemy recenzować. Będziemy się nimi zajmować w kolejności od najgorszych do najlepszych (naszym zdaniem). Drugą grą, którą się dziś zajmiemy to Indy 500.



Atari postanowiło obudzić stare demony, związane z grą Gran Trak 10, przez którą to mało nie stracili swojego biznesu. Grę zaprojektowała Carla Meninsky przy współpracy z Edem Riddle. Swoim wyglądem gra przypomina właśnie Gran Trak 10, czyli grę wyścigową F1 widzianą z góry. Rozgrywka proponuje nam wyścigi pomiędzy dwoma graczami, czasówkę dla pojedynczego, zbieranie flag na czas, czy zabawę w berka. Do tego gra odbywa się na różnych torach, a nie na jednym. 

Do gry dodawano specjalne kontrolery, które wyglądem przypominały tradycyjne, jednak pokrętło na nich mogło obracać się w każdą stronę w nieskończoność, co pozwalało na obracanie samochodu na ekranie o pełny obrót. Możemy wybrać poziom trudności na konsoli, im większy - tym auto porusza się szybciej i jest trudniejsze do opanowania podczas jazdy. Pod szyldem Sears Telegames gra wyszła pod nazwą po prostu Race.


Wariant 1

Wariant 1 dla dwóch graczy, którzy ścigają się po prostym torze do momentu zrobienia przez któregoś z graczy 25 okrążeń. Jeśli nikt nie osiągnie tylu okrążeń po minucie gry wyścig się kończy i wygrywa gracz z największą ilością przejechanych okrążeń. Uderzenie w samochód przeciwnika spowoduje zmianę kierunku jazdy. Natomiast gdy wypadniemy poza tor, możemy kontynuować jazdę ale w bardzo powolnym tempie.


Wariant 2

Wariant 2 to opcja dla jednego gracza, który w ciągu 60 sekund może sprawdzić ile zrobi okrążeń, tzw. "czasówka".


Wariant 3

Wariant 3 to znów wyścigi dla dwóch graczy ale na innym torze tzw. "łokciu diabła", w którym będziemy mieli do czynienia z większą ilością zawijasów.


Wariant 4

Ponownie czasówka, z tym że na "łokciu diabła"


Wariant 5

Wariant 5 rozpoczyna serię łapania flag w postaci niebieskich kwadracików. Dwóch graczy musi najechać na kwadracik, po czym zdobywa punkt. Kwadracik znów wyskoakuje w losowym miejscu na torze i znów należy go zebrać. Gra toczy się do momentu zebrania przez jednego z graczy 50 punktów.


Wariant 6

Ponownie czasówka tym razem w zbieraniu flag. Zdobądź jak najwięcej flag w ciągu 60 sekund.


Wariant 7

Wariant 7 to znów gonitwa za flagami w dwóch graczy. Tym razem tor jest troszkę inny, z innymi przeszkodami.


Wariant 8

Kolejna czasówka na nowym torze, wspomnianym w poprzednim wariancie.


Wariant 9

Wariant 9 to typowa zabawa w ganianego. Mrugający samochód musi uciekać. Drugi musi za wszelką cenę go dotknąć. Gdy mrugający dotknie rywala - rolę się zamieniają. Temu, kto jedzie mrugającym autem naliczane są sekundy. Wygrywa ten, któremu sekundy dobiją do liczby 99, czyli będzie najdłużej uciekał.


Wariant 10

Zabawa w ganianego po raz kolejny, tym razem na innym torze.


Wariant 11

Wariant 11 to powrót do tradycyjnych wyścigów z pierwszych wariantów z tą różnicą, że cały tor jest zrobiony z lodu. Nasze auta będą się ślizgać, więc należy bezpiecznie dobierać prędkość.


Wariant 12

Kolejna czasówka na torze, tym razem lodowym.


Wariant 13

Znów jazda po lodzie, ale na troszeczkę trudniejszym torze.


Wariant 14

Ostatni wariant to czasówka na wspomnianym wcześniej torze 

* wszystkie filmy pochodzą z kanału Retro Smack

RANKING

W naszym rankingu od początku do 1976 roku gra zajmuje przedostatnie 9. miejsce. Wyprzedziła jedynie swoją "siostrzaną" grę, z którą narodziła się razem z Atari 2600.

... 

8. COMPUTER SPACE (1971) 🇺🇸

arcade SYZYGY ENGINEERING

9. INDY 500 (1977) 🇺🇲

2600 ATARI

10. STAR SHIP (1977) 🇺🇸

2600 ATARI

ROM

INDY 500 ATARI 2600 rom











Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Breakout - Pong z cegiełkami

Raz, a dobrze - Kee Games i ich Tank.

Interaktywna fikcja - początek przygodówek i gier point'n'click